سرامیک طرح سنگ ؛ جدیدترین کفپوش منزل

سرامیک طرح سنگ

انتخاب کفپوش مناسب اهمیت زیادی دارد. سطح ناهموار موجب کاهش ایمنی افراد در خانه می‌شود. علاوه بر این جلوه ای نامناسب در فضای داخلی پدید می‌آورد. سرامیک کف در مدل های گوناگونی تولید می‌شود. یکی از این گونه ها، سرامیک طرح سنگ است که در این مقاله سراغ آن می‌رویم و چند نکته درباره استفاده از آن در خانه به شما می‌گوییم.

سرامیک های طرح سنگ در ابعاد مختلفی تولید می‌شوند اما برای ایجاد نمایی طبیعی، بهتر است ابعاد بزرگ تر را برای پوشاندن کف اتاق پذیرایی تهیه کنید. این کفپوش، علاوه بر اینکه جلوه ای طبیعی به سطح زمین می‌بخشد، از نفوذ آب، چربی و سایر آلودگی های به کف جلوگیری می‌کند. به راحتی ترَک نمی‌خورد و دوام بالایی دارد.

راهنمای خرید سرامیک طرح سنگ

سرامیک طرح سنگ در بیش تر مدل ها، رنگی تیره، از جمله قهوه ای، یشمی و مشکی دارد، که برای استفاده در خانه های بزرگ، راه پله و مکان های اداری مناسب است.

سرامیک های رنگ روشن باعث می‌شوند فضا بازتر به نظر برسد. به همین دلیل بهتر است برای پوشش کف اتاق پذیرایی های کوچک از رنگ های روشن کمک بگیرید. برای مثال سرامیک طرح سنگ مرمر یکی از پر طرفدارترین نمونه های روشنِ این کفپوش است که در در بین ایرانیان محبوبیت زیادی دارد.

 طرح سنگ مرمر

پیشرفت تکنولوژی در صنعت تولید سرامیک، به ساخت طرح های مختلف با ظاهری طبیعی کمک زیادی کرده است. از بزرگ ترین فواید به کار بردنِ سرامیک طرح سنگ مرمر در خانه، علاوه بر زیبایی محیط و پوششی مقاوم برای کف، می‌توان به امکان ست کردن رنگ های مختلف با آن اشاره کرد. این طرح در رنگ های سفید، کرم، طوسی روشن و مشکی با رگه های قهوه ای، سفید، طلایی و ذغالی یافت می‌شود. طرح سنگ مرمر یکی از طرح های پر طرفدار است که در بخش های مختلف خانه، از جمله پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه به کار می‌رود. استفاده از این طرح، برای مکان های پر تردد، کاری پر هزینه محسوب می‌شود. زیرا احتمال آسیب و فرسایش در آن افزایش می‌یابد.

 

 طرح سنگ برای دیوار

گرچه استفاده از کاشی و کاغذ دیواری برای پوشش دیوار کاربرد بیش تری دارد اما سرامیک طرح سنگ برای دیوار نیز تولید می‌شود و از تنوع طرح و رنگ بالایی برخوردار است. سنگ مرمر درخشش خاصی دارد که سبب می‌شود نمای خانه مجلل و رسمی به نظر برسد. پوشاندن دیوار با سرامیک طرح سنگ باعث می‌شود خانه نمایی لوکس و براق پیدا کند. به دلیل مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت، هم چنین شست و شوی راحت، استفاده از سرامیک دیواری درراهرو، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و تراس خانه توصیه می‌شود. یکی از مزایای سرامیک های دیواری، هماهنگی آن با سرامیک کف است که پیوستگی را در دکوراسیون داخلی حفظ می‌کند.

 

 

منبع : مجله دلتا 

[epic_block_21 compatible_column_notice=”” number_post=”6″ post_offset=”0″ include_category=”29,54″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + سیزده =