کاشی چیست ؟ سرامیک چیست ؟

کاشی چیست؟ سوالی که زیاد پرسیده می شود  اما آیا شما می دانید کاشی چیست ؟ سرامیک چیست ؟

به طور ساده کاشی یک قالب از خاک فشرده است که در ابعاد و رنگ ها و طرحهای  مختلف تولید می شود و روی آن را لایه‌ای از لعاب می‌پوشانند.

 

از کاشی ها در صنعت ساختمان و ساختمان سازی در مرحله نازک کاری و برای زیبا سازی ساختمان همچنین پوشاندن سطوح کفش دیوار استفاده می شود به خاطر همین در بعضی موارد به این محصول سنگ مصنوعی نیز گفته می شود. از کاشی و سرامیک برای پوشش سطوح مکان های بهداشتی  نیز استفاده میشود

 

تنوع رنگ و مدل و همچنین جنس در کاشی ها و همچنین نقش های مختلفی که روی این محصول می زنند باعث شده است که روز به روز استفاده از کاشی و سرامیک در بخش‌های مختلف و در مکان های مختلف بیشتر شود.

 

سرامیک چیست به چه تفاوتی با کاشی دارد؟

چیزی که امروز بیشتر به نام سرامیک شناخته می شود که در واقع همان کاشی است البته با جنس لعاب و نحوه ساخت متفاوت تر. تفاوت ظاهری کاشی و سرامیک بسیار کم است. سرامیک بیشتر برای پوشاندن کف استفاده می شود به خاطر همین اصطلاح سرامیک کف زیاد استفاده می شود ولی از کاشی بیشتر برای پوشاندن سطوح دیوار استفاده می شود به همین منظور اصطلاح کاشی دیوار زیاد به کار برده می شود. به طور عموم سرامیک محکم تر و مقاوم تر است بنابراین بیشتر در کف استفاده می شود.

کاشی دیواری را بیشتر برای حفظ بهداشت و رطوبت در آشپزخانه، محیط‌های بهداشتی، حمام و دستشویی استفاده می‌کنند. استفاده از کاشی دیوار برای کف تقریباً ناممکن است چون آنها مقاومت زیادی ندارند و ممکن است آسیب ببینند .

سرامیک طرح چوب

انواع مدل کاشی و سرامیک

 

سرامیک و کاشی ها در طرح ها و رنگهای مختلفی تولید می شود اما به طور کلی بیشتر ین طرح که مورد پسند عموم مردم واقع می شود سرامیک طرح چوب یا سرامیک طرح پارکت می باشد. به دلیل شباهت بسیار زیاد این محصول با با چوب و پارکت های مختلف استقبال از این محصول بسیار زیاد است.

کاشی و سرامیک ها در بسته های کارتنی و نایلونی بسته بندی می شوند مشخصات هر کاشی و سرامیک بر روی کارتن آن درج شده است .

 

انواع کاشی به چه دسته هایی تقسیم می شوند؟

کاشی ها ازلحاظ تنوع بسیار گوناگون هستند ولی بصورت کلی به دسته های زیر تقسیم می شوند:

۱کاشی بدنه

این کاشی مقاومت کمتری به نسبت کاشی کف داردو تنوع آن به نصبت بیشتر است. بیشتر در سطوح دیواری استفاده می شود

۲کاشی کف

این کاشی ها اصولا مقاوم تر بوده و برای استحکام بیشتر اصولا لعاب سرامیکی دارند و بیشتر برای کف ساختمان استفاده می شند

۳کاشی پرسلانی

این کاشی ها جذب آب بسیار کمتری به نصبت کاشی و سرامیک معمولی دارند وهمچنین عمر بیشتری و برای جاهای باتردد بالا مناسب ترند.

۴کاشی فول بادی

این کاشی بخاطر فرمولاسیون ویژه دیگر لعاب ندارد و خود خاک پولیش میخورد و یا طرح دار می شود و کیفیت به نسبت پرسلان ها بالاتر است.

۵کاشی سه بعدی

این کاشی ها بیشتر بصورت تزئینی بکار می روند و لایه ای از جنس شیشه روی آن برای حفظ عکس تصویر قرار می گیرد و برای همین برای کف بخاطر سربودن مناسب نمی باشد

[epic_block_21 compatible_column_notice=”” number_post=”6″ post_offset=”0″ include_category=”128,209″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =