۸۶ کارخانه بزرگ کاشی و سرامیک در یزد فعال است

 محمدرضا علمدار یزدی آیین افتتاح یک واحد صنعتی در شهرستان میبد اظهار داشت: یزد دومین استان معدنی، چهارمین استان صنعتی و هشتمین استان برتر صادر کننده غیرنفتی کشور است.

وی با بیان اینکه در استان یزد ظرفیت‌های متعددی در حوزه صنعت وجود دارد تصریح کرد: در حال حاضر سه هزار واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری در استان مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد به وجود دو هزار پروانه صنعتی کاغذی در استان اشاره کرد و گفت: اگر این پروانه‌های کاغذی که کارخانه آن وجود خارجی نداشت را از سیستم باطل نکرده بودیم الان تعداد پروانه‌های ما بیش از 5 هزار مورد بود.

علمدار یزدی ادامه داد: حذف این پروانه‌های کاغذی سبب شد ما به سه هزار واحد فعال برسیم که ما حصل آن فعالیت در پنج گروه صنعتی است که زمینه اشتغال 100 هزار نفر را در استان یزد فراهم کرده‌اند.

وی افزود: مجموع این واحدهای صنعتی استان یزد بالغ بر 800 نوع کالا در یزد تولید می‌کنند که 407 قلم آن به بیش از 90 کشور دنیا تاکنون صادر شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد با بیان اینکه یزد در سه صنعت قطب کشور محسوب می‌شود ادامه داد: یکی از این صنایع کاشی و سرامیک است که 60 درصد از کل محصول تولیدی کشور را با 86 کارخانه فعال به خود اختصاص داده‌ایم.

علمدار یزدی بیان کرد: با توجه به محدودیت‌های زیست محیطی، در برخی نقاط امکان صدور پروانه تولید کاشی به صورت کامل وجود ندارد و تاکنون به همین دلیل 20 مجوز کارخانه پرس به بعد کاشی و سرامیک در محور عقدا به مهریز صادر شده است.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − چهارده =